آرین غلامی در مسابقات برق‌آسای جام ریلتون سوئد با کسب هفت امتیاز نایب قهرمان شد. این شطرنج‌ باز ایرانی که تا دور هفتم در تمام دورها به پیروزی رسیده بود، در دور هفتم از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی سرباز زد و یک امتیاز از دست داد و در نهایت نایب قهرمان شد.

به نقل از فارس، غلامی در مورد این تصمیمی که گرفت، اظهار داشت:

مسابقات ریلتون کاپ در دو بخش استاندارد و برق آسا برگزار شد که من در بخش استاندارد توانستم عنوان استادبزرگی را کسب کنم از مرز درجه ریتینگ 2500 هم گذشتم. در بخش برق‌آسا هم از 6 مسابقه موفق به کسب 6 امتیاز شده بودم و یک امتیاز از سایرین جلو بودم. 

وی ادامه داد:

در بازی هفتم قرار شد با نماینده رژیم صهیونیستی روبرو شوم که تصمیم گرفتم با وی بازی نکنم. این موضوع موجب شد یک امتیاز از دست داده و نایب قهرمان شوم، اما هدف بزرگی برای این کارم داشتم که برایم مهمتر از هر عنوانی بود. هدفم این بود که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنم.

غلامی متولد ۱۳۷۹ در قائم‌ شهر است که در سال ۱۳۸۹ به عنوان جوان‌ترین استاد فیده شطرنج ایران دست یافت. وی قهرمانی زیر ۸ سال جهان را در اواخر سال ۲۰۰۹ در آنتالیای ترکیه بدست آورد. همچنین چندی بعد مقام نخست رده سنی ۹ سال مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس جهان را در شهر قیصریه ترکیه به خود اختصاص داد.

به روز رسانی شده در یکشنبه, 19 خرداد 1398 10:26

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید